Oslavy 130 let od založení sboru  - 18. 7. 2015

Sbor dobrovolných hasičů ve Veřovicích oslavil v uplynulých dnech již 130 let od svého založení.
V sobotu dne 18. července 2015 ve 14.00 hodin se na prostranství za kulturním domem uskutečnily oslavy 130-ti let SDH Veřovice spolu s 21. ročníkem pohárové soutěže „O putovní pohár SDH Veřovice“.

Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavku historické i současné techniky. Za nejatraktivnější kousky považujeme ruční hasičskou stříkačku „koňku“ z roku 1890 zapůjčenou od SDH Hodslavice. Z názvu je zřejmé, že pro převoz této stříkačky bývalo použito koňské spřežení. Dalším atraktivním kouskem Tatra 26/13 z roku 1929, kterou pro ukázku zapůjčil SDH  Štramberk. Všem jednotkám, které nám zapůjčily svá historická vozidla nebo jinou techniku děkujeme za jejich ochotu a vstřícnost. Celou výstavu hasičské techniky doprovázela dechová hudba Galička a lidový vypravěč. Ukončení výstavy hasičské techniky provedli strojníci hromadným odjezdem za zvuku sirén.

Po skončení výstavy se předvedli naší mladí hasiči, kteří předvedli ukázku hašení požáru rodinného domu, zač sklidily velký potlesk od návštěvníků.

Asi v 16.00 hodin začal 21 ročník soutěže „O putovní pohár SDH Veřovice“. Soutěže se účastnilo celkově sedm družstev, z toho pět mužských a dvě ženské. Na prvním místě skončilo družstvo Trojanovice muži s časem 32,28 s. Družstvo naších mužů skončilo na čtvrtém místě.

V 18.00 hodin pak začal letní večer se skupinou Standabanda Phenomen z Ostravy. Díky krásnému a teplému počasí se letní večer protáhl až do pozdních nočních hodin.

Fotky Rajče.net