Požár sklepních prostor  - 21. 12. 2009

foto: SDH Štramberk

V pondělí 21. 12. 2008 v 11:51 hod. byl nahlášen na SOPIS ve Frýdku - Místku  požár  rodinného domku číslo 209. K požáru byla vyslána jednotka HZS Nový Jičín a  jednotky SDH Veřovice, SDH Mořkov, SDH Štramberk. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že se jedná o požár sklepního prostoru po výbuchu kotle na tuhá paliva. Zásah byl veden profesionální jednotkou HZS Nový Jičín, protože se zde jednalo o silně zakouřené prostory. Byla zde  použita dýchací technika a odsávač kouře. Po uhašení požáru a odvětrání prostor byly ohořelé zbytky papíru a dřeva vyneseny ze sklepa ven. Celý sklepní prostor a následně celý dům byl zkontrolován termo kamerou, která vyhodnotila, že se už nikde nenachází další možné ohnisko a tím lze předat místo požáru jednotce SDH Veřovice na následné dohlídání. Díky včasnému zásahu hasičů nedošlo k velkým škodám na majetku. Po ukončení práce se jednotky vrátily zpět na stanice. Tohoto požáru bylo přítomno 8 členů  naší zásahové jednotky  s oběma zásahovými vozy - Renault se stříkačkou  PS12 a  cisterna PV3S.