Den otevřených dveří hasičského domu pro děti základní a mateřské školy - 10. 9. 2012

Naši hasiči se rozhodli v pondělí 10. 9. 2012 uspořádat den otevřených dveří hasičského domu pro děti místní základní a mateřské školy. Ještě před samotnou prohlídkou domu se děti shromáždily za kulturním domem, kde si pro ně hasiči připravili názornou ukázku hašení požáru rodinného domku vyrobeného z papíru. Při ukázce bylo žákům vysvětlováno, jak by se měli zachovat v případě vzniku požáru. Poté se teprve děti přesunuly do hasičárny, kde  si mohly prohlédnout hasící techniku od historie až po současnost, sednout si do zásahových automobilů a prohlédnout si fotografie a kroniky místního sboru. Asi největším zážitkem pro mnohé z nich bylo vyzkoušení  hasičské přilby a zastříkání z hadice natažené z cisterny PV3S. Dětem se mezi námi hasiči natolik líbilo, že se jich hned několik přihlásilo do našeho kroužku mladých hasičů.