Zájezd - Hasičské muzeum, arboretum Nový Dvůr, zámek Hradec n. M. - 17.9.2011

V sobotu 17.9.2011 jsme vyrazili na tradiční  hasičský zájezd. První zastávkou bylo Hasičského muzeum v Ostravě, kde jsme si měli možnost prohlednout expozici tvořenou sedmi částmi, které vytváří nejen náhled do historie hasičství, ale také ukázky současné techniky, pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra, modelových situací, spolupráce integrovaného záchranného systému a ukázky záchranných prací ve výšce a nad volnou hloubkou. Po této prohlídce jsme se přemístili do arboreta Nový Dvůr u Opavy, kde jsme měli možnost vidět expozici stromů, keřů a květin ze všech koutu světa a také mnoho druhů zkamenělin zvířat. Dále se náš zájezd přemístil do Hradce nad Moravicí, kde si většina z nás zašla do restaurací na oběd a prohlédla náměstíčko pod zámkem. Po té na nás čekali dva průvodci, kteří nás provedli oběma prohlídkovými okruhy zámku a seznámili nás z jeho historií. Také jsme měli možnost navštívit výstavu historických dětských kočárků a loveckých zbraní rodu Lichnovských. Tímto náš čas návštěvy zámku Hradce nad Moravicí vypršel a tak jsme se dali autobusem na cestu zpátky do Veřovic, kde byla pro nás zarezervovaná restaurace na Fojství. Mnozí z nás tady ještě poseděli  a popovídali si při skleničce něčeho dobrého. Počasí nám nádherně přálo a všichni jsme si užili nádherný sobotní den a mnozí se už těší na další hromadný zájezd.