HASIČI     VEŘOVICE

Radar bouřky

Dotace od MSK

vloženo 19. 12. 2023

Díky dotačnímu projektu MSK na podporu sboru dobrovolných hasičů v roce 2023, bylo možné zakoupit vycházkové oděvy + stan pro zajištění sportovních a společenských aktivit SDH Veřovice. Konkrétně se jednalo o pořízení stanu 3x6 metrů s potiskem a závažím, který bude využíván při technickém zajištění pořádaných soutěží i společenských aktivit, které SDH Veřovice organizuje. Dále byly díky dotaci zakoupeny členům SDH Veřovice – mužům: vycházkové oděvy, košile, polokošile, kravaty, brigadýrky a ženám: šaty, polokošile, klobouky, šátky. Tyto oděvy slouží pro reprezentování sboru při společenských a kulturních aktivitách, které SDH Veřovice pořádá, ale také jako oděv rozhodčích při účasti na soutěžích okresní, krajské i republikové úrovně SH ČMS. Dále budou využívány jako společenský oděv při účasti na výročních jednání sborů SDH okresu Nový Jičín i v rámci SDH Moravskoslezského kraje.

Dotace pro mladé hasiče od MSK

vloženo 11. 10. 2021

Díky dotačnímu projektu MSK na podporu sboru dobrovolných hasičů v roce 2021, bylo možné zakoupit materiální vybavení pro sportovní činnost mladých hasičů. Konkrétně se jednalo o pořízení základny s tartanovým povrchem, rozdělovač, 2 plnoproudé proudnice a 2 lana. Pořízený materiál je využíván při pravidelných trénincích mladých hasičů. Taktéž při pořádání tradiční zimní soutěže mladých hasičů v „uzlování a spojování spojek na základně“ a také při ostatních soutěžích, které sbor pořádá.

Dar Nadace Agrogert

vloženo 11. 8. 2021

Díky peněžnímu daru z Hasičského fondu Nadace Agrofert ve výši 60.000 Kč si členové jednotky sboru dobrovolných hasičů obceVeřovice rozšířili vybavení o 6 ks zásahových přileb Dräger HPS 7000.
Hlavním přínosem projektu byla obměna zastaralých a zničených zásahových přileb ve výbavě jednotky SDH. Přilby, kterými byla jednotka původně vybavena, byly desítek let staré a neplnily už ani svou bezpečnostní funkci.
Díky Nadaci Agrofert se zvýší akceschopnost a hlavně bezpečnost hasičů při pomoci občanům.

Petr Šťastný
Velitel JSDH Veřovice

V neděli 20. 12. 2020 se, za přísných hygienických opatření, konalo setkání členů našeho sboru u příležitosti oslav 135. let založení SDH Veřovice. Setkání se uskutečnilo na 3 skupiny, tak aby byly dodrženo vládního nařízení. Starosta sboru přednesl zprávu o činnosti sboru a dále proběhlo vyznamenání jednotlivých členů za věrnost a příkladnou práci, kterou pro sbor vykonali a vykonávají. Následně bylo připraveno pohoštění - steak s hranolkami a zákusek. Všichni členové obdrželi dárkové předměty.

<<<  FOTO >>>

Moravskoslezský kraj - spolufinancovány oslavy 135. let založení sboru

Slavnostní představení nového zásahového DA-L1Z Renault Master 2,3 dCi s přívěsem pro JSDH Veřovice

vloženo 17. 2. 2017

V sobotu 11. 2. 2017 od 15:30 proběhlo, před hasičským domem, pro občany naši obce slavnostní představení nového zásahového dopravního automobilu JSDH Veřovice. Jedná se o DA-L1Z Renault Master 2,3dCi s přívěsem pro hašení. Velitel jednotky společně s místostarostou obce panem Fojtíkem představili nové vozidlo, vysvětlili financování vozidla i jeho technické parametry. Následně si všichni mohli vozidlo i přívěs prohlednout z blízka.

>>> Článek o nových DA-L1Z pro SDH Veřovice a SDH Bordovice zveřejněný na web. stránkách Požáry.cz <<<

>>> Všechny fotky <<<

IV. roční zimní soutěže mladých hasičů v tělocvičně ZŠ Veřovice

vloženo 17. 2. 2017

V sobotu 11. 2. 2017 sbor dobrovolných hasičů Veřovice uspořádal IV. ročník zimní soutěžě pro mladé hasiče v místní tělocvičně základní školy. Na tuto soutěž se přihlásilo 12 sborů z celého okresu Nový Jičín. Soutěž probíhala ve dvou disciplínách a čtyřech kategoriích – družstva starších a mladších žáků a starší a mladší jednotlivci. První disciplína představovala vázání hasičských uzlů a druhá spojování spojek na základně.

Hasičský ples - 28. 1. 2017

vloženo 6. 2. 2017

V sobotu 28. 1. 2017 od 19 hodin se uskutečnil tradiční HASIČSKÝ PLES v Kulturním domě ve Veřovicích. K tanci a poslechu zahrála skupina RK - BAND z Hranic n. M. a také se nám představili se svým tanečním vystoupením "Rytíři sv. Grálu" z Ostravy.

>>> Všechny fotky <<<